Yüksek Mukavemetli Incoloy 925 Nikel Yuvarlak Çubuk, Inconel Çubuk Açık Die Dövme

Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: VANFORGE
Sertifika: ISO9001, ISO10012, ISO14001, OHSAS18001, ABS, BV, DNV, Lloyd, NK
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 500 kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: İhracat için denize uygun paket
Teslim süresi: 60 gün
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Ayda 50 metrik ton

Detay Bilgi

Malzeme: Incoloy 925 İşlem: Açık dövme die
Tedavi: Yağış sertleştirilmiş Yüzey: Soyulmuş
şekil: Yuvarlak Uzunluğu: Talep üzerine boyuna kesme
Vurgulamak:

nikel yuvarlak çubuk

,

alaşım 825 yuvarlak çubuk

Ürün Açıklaması

Dövme yüksek mukavemetli korozyona dayanıklı nikel alaşımı Incoloy 925 yuvarlak çubuk

INCOLOY® alaşımı 925 (UNS N09925), molibden, bakır, titanyum ve alüminyum ilavesi olan, yaşla sertleşebilen nikel-demir-krom alaşımıdır. Kimyasal bileşimde listelenen alaşımın kimyasal bileşimi, yüksek mukavemet ve mükemmel korozyon direncinin bir kombinasyonunu sağlamak için tasarlanmıştır. Nikel içeriği, klorür-iyon stres korozyon çatlağına karşı koruma için yeterlidir. Nikel, molibden ve bakır ile birlikte, ayrıca indirgeyici kimyasallara karşı olağanüstü bir direnç sağlar. Molibden, oyuklaşma ve çatlak korozyonuna karşı direnç sağlar. Alaşımın krom içeriği oksitleyici ortamlara direnç sağlar. Titanyum ve alüminyum ilaveleri ısıl işlem sırasında güçlendirici bir reaksiyona neden olur.

INCOLOY alaşımı 925, yüksek mukavemet ve korozyon direnci kombinasyonunu gerektiren çeşitli uygulamalarda kullanılır. Alaşımın “ekşi” (H2S içeren) ham petrol ve doğal gazda sülfit stres kırılmaya ve stres-korozyon kırılmaya karşı direnci nedeniyle, boru şekilli ürünler, valfler, askılar, iniş nipelleri dahil olmak üzere kuyu içi ve yüzey gazı kuyu bileşenleri için kullanılır , takım bağlantıları ve paketleyiciler. Alaşım aynı zamanda bağlantı elemanları, denizcilik ve pompa şaftları ve yüksek dayanımlı boru sistemleri için de kullanışlıdır.

Kimyasal bileşim, %

Nikel................................................. .......................... 42,0-46,0

Krom................................................. ................... 19,5-22,5

Demir................................................. ................................ 22 dk

Molibden................................................. ................... 2,5-3,5

Bakır................................................. ............................ 1,5-3,0

Titanyum................................................. .......................... 1,9-2,4

Alüminyum................................................. ........................ 0.1-0.5

Manganez ............................................... .................. 1.0 maks.

Silikon ............................................... .......................... 0.5 0.5

Niyobyum ................................................. ........................ 0.5 0.5

Karbon ................................................. ....................... 0.03 maks.

Kükürt ............................................... ......................... 0.03 maks.

Metalurji

INCOLOY alaşımı 925, bir titanyum ve alüminyum ilavesiyle sertleştirilen bir östenitik nikel-demir-krom alaşımıdır. Çökelme sertleşmesi (yaş sertleşmesi) ısıl işlem gama asal faz, Ni3 (Al, Ti) yağışına neden olur. Faz, alaşımın sertliğini ve kuvvetini büyük ölçüde arttırır.

Yüksek sıcaklıklara maruz kalma ayrıca eta ve sigma dahil olmak üzere diğer fazların oluşumuna neden olur.

Korozyon direnci

INCOLOY alaşım 925 yüksek korozyon direncine sahiptir. Hem indirgeyici hem de oksitleyici ortamlarda, alaşım genel korozyona, oyuklaşmaya, çatlak korozyonuna, tanecikler arası korozyona ve gerilme korozyonu çatlamasına karşı dayanıklıdır. INCOLOY alaşımı 925'in özellikle yararlı olduğu bazı ortamlar “ham” ve doğal gaz, sülfürik asit, fosforik asit ve deniz suyu olan "ekşi" (H2S içeren).

Çatlak korozyonu

Çatlak korozyonu, 1000 saat boyunca 77 ° F (25 ° C) sıcaklıkta% 3,5'lik bir sodyum klorür çözeltisi içinde test edilir ve çatlakta herhangi bir saldırıya ve 1 mpy'den (0,03 mm / a) daha az bir korozyon oranına neden oldu. Numuneleri soymak için cıvatalanmış florokarbon rondelalar, her birinde yirmi yarık veya örnek başına kırk yarık içermektedir.

Sıcak ve soğuk şekillendirme

Alaşım için sıcak çalışma aralığı 1600 - 2150 ° F'dir (870 - 1175 ° C). 2000 ° F (1095 ° C) 'ye kadar olan sıcaklıklarda, INCOLOY alaşım 925, INCOLOY alaşım 825'dekine benzer sıcak çalışma özelliklerine sahiptir. Doğrudan yaşlanma sonrası maksimum korozyon direnci ve en yüksek dayanım için, son sıcak işlem 1600’de 1800 ° F (870 - 980 ° C) aralığı.

INCOLOY alaşımı 925'in soğuk şekillendirme davranışı, alaşımı 925'in daha yüksek bir sertleşme oranına sahip olması dışında INCOLOY alaşımı 825'inkine benzer.

talaşlı

INCOLOY alaşımı 925, çözelti tavlanmış veya yaşlandırılmış koşullarda iyi işlenebilirliğe sahip bir yaş sertleştirilebilir alaşımdır. Pozitif talaş açısına sahip sert aletler ve malzemenin iş sertliğini en aza indiren teknikler gereklidir. Çimentolu karbür takımlar en yüksek kesme hızlarını sağlar ve kesintisiz kesim içeren çoğu tornalama işlemi için önerilir. Kesilen kesimler, toleransları kapatmak için sonlandırma, en pürüzsüz yüzeylerle sonlandırma ve en az miktarda iş sertliği ile kesim için yüksek hızlı çelik aletler kullanılabilir. En iyi sonuçlar yaş sertleşmeden önce kaba işleme ve ısıl işlem sonrası son işlemlerle elde edilir. Tablo 13, INCOLOY alaşımı 925 için işleme verilerini listeler.

Isı tedavisi

Yaşlanma sertleşmesine hazırlanırken çözelti tavlaması 1800-1900 ° F (980-1040 ° C) 'de en az 30 dakika ve en fazla 4 saat süreyle yapılmalıdır. 1 inç (25 mm) veya altındaki boyutlar için hava soğutmaya eşdeğer oranda veya daha hızlı soğutun. Su tüm ebatlarını 1 inçten (25 mm) söndürür.

Aşağıdaki yaş sertleştirme işlemi normal olarak kullanılır: 1350-1380 ° F (732-749 ° C) / 6-9 saat, FC ila 1150 ° F (621 ° C), 1150 ° F (621 ° C) ± 15 18 saatlik bir toplam yaşlanma süresi için ° F (8 ° C). Hava soğutmaya eşdeğer bir oranda soğutun veya daha hızlı.

INCOLOY alaşım 925, UNS N09925 olarak tanımlandı.

Tüp, yuvarlak çubuk, düz çubuk ve dövme olarak mevcuttur.


Ürün boyut aralığı
Çap: 100mm - 600mm
Uzunluk: istek üzerine

Üretim süreci

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

Bunların İçinde Olabilirsiniz