Inconel 718 Nikel Alaşımlı Ürünler Yüksek Çekme Mukavemeti Mükemmel Kaynaklanabilirlik

Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: VANFORGE
Sertifika: ISO9001, ISO10012, ISO14001, OHSAS18001, ABS, BV, DNV, Lloyd, NK
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 500 kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: İhracat için denize uygun paket
Teslim süresi: 60 gün
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Ayda 50 metrik ton

Detay Bilgi

Malzeme: Inconel 718 İşlem: Açık kalıp dövme
Tedavi: Tavlanmış veya çökelmiş sertleştirilmiş Yüzey: Soyulmuş
şekil: Yuvarlak Uzunluğu: İstek üzerine uzunlamasına kesin
Vurgulamak:

alaşım 825 yuvarlak çubuk

,

inconel 600 yuvarlak çubuk

Ürün Açıklaması

Dövme yüksek mukavemetli korozyona dayanıklı nikel alaşımı Inconel 718 yuvarlak çubuk

INCONEL® alaşımı 718 (UNS N07718 / W.Nr. 2.4668), -423 ° ila 1300 ° F arasında kullanılan yüksek mukavemetli, korozyona dayanıklı bir nikel krom malzemedir.

Yaşla sertleştirilebilir alaşım, karmaşık parçalara bile kolayca imal edilebilir. Kaynak özellikleri, özellikle kaynak sonrası çatlamaya karşı direnci olağanüstüdür.

INCONEL alaşım 718'in kolay gerilme, yorulma, sürünme ve kopma mukavemeti ile birleştirilmesinin kolaylığı ve ekonomisi, çok çeşitli uygulamalarda kullanılmasına neden olmuştur. Bunlara örnek olarak sıvı yakıtlı roketler, halkalar, muhafazalar ve uçaklar ile kara tabanlı gaz türbin motorları için çeşitli şekillendirilmiş sac parçalar ve kriyojenik tanklaşma gösterilebilir. Bağlantı elemanları ve enstrümantasyon parçaları için de kullanılır.

Kimyasal bileşim, %

Nikel (artı Kobalt) ............................................. .......... 50,00-55,00

Krom................................................. ..................... 17,00-21,00

Demir ................................................. ....................................Denge

Niyobyum (artı Tantal) ............................................. ....... 4,75-5,50

Molibden ................................................. .................... 2,80-3,30

Titanyum................................................. ............................ 0,65-1,15

Alüminyum ................................................. ......................... 0,20-0,80

Kobalt ................................................. .............................. maks. 1.00

Karbon................................................. ............................. 0,08 maks.

Manganez ................................................. ...................... 0,35 maks.

Silikon ................................................. .............................. 0,35 maks.

Fosfor................................................. .................... 0,015 maks.

Kükürt................................................. .............................. 0,015 maks.

Bor ................................................. ............................. 0,006 maks.

Bakır................................................. ............................. 0,30 maks.

Isıl işlem ve mekanik özellikler

Çoğu uygulama için INCONEL alaşımı 718 şu şekilde belirtilir: çözelti tavlanmış ve çökeltme ile sertleştirilmiş (çökelme sertleşmesi, yaş sertleşmesi ve çökelme ısıl işlemi eşanlamlı terimlerdir). Alaşım 718, ikincil fazların (örn. Gama prime ve gama çift prime) metal matrisine çökeltilmesiyle sertleştirilir. Bu nikel- (alüminyum, titanyum, niyobyum) fazlarının çökeltilmesi, 1100 ila 1500 ° F sıcaklık aralığında ısıl işlem ile indüklenir. Bu metalurjik reaksiyonun düzgün bir şekilde gerçekleşmesi için, yaşlanan bileşenler (alüminyum, titanyum, niyobyum) çözelti içinde olmalıdır (matriste çözünmüş); başka bir faz olarak çökeltildikleri veya başka bir formda birleştirildikleri takdirde,

doğru çökelti ve alaşımın tam mukavemeti ile gerçekleşmez. Bu işlevi yerine getirmek için, malzeme önce çözelti ısıl işlemden geçirilmelidir (tavlanmış çözelti eşanlamlı bir terimdir).

INCONEL alaşımı 718 için genellikle iki ısıl işlem kullanılır:

• 1700-1850 ° F'da çözelti tavlaması ve ardından genellikle su içinde hızlı soğutma, ayrıca 8 saat boyunca 1325 ° F'da çökelme sertleşmesi, fırın 1150 ° F'ye kadar soğutulması, toplam 18 saatlik yaşlanma süresi boyunca 1150 ° F'de tutulması, ardından hava soğutması.

• 1900-1950 ° F'da çözelti tavlaması ve ardından genellikle su içinde hızlı soğutma, ayrıca 10 saat 1400 ° F'da çökelme sertleşmesi, fırın 1200 ° F'ye soğutulması, toplam 20 saatlik yaşlanma süresi boyunca 1200 ° F'da tutulması, ardından hava soğutması.

Eğer malzeme işlenecek, oluşturulacak veya kaynaklanacaksa, genellikle değirmen tavlanmış veya gerilimi giderilmiş durumda satın alınır. Malzeme daha sonra en yumuşak haline getirilir. İmalattan sonra, uygulanabilir spesifikasyona göre gerektiği gibi ısıl işlemden geçirilebilir.

1700 ° -1850 ° F Tavlama ve Yaş

1700 ° -1850 ° F, daha önce gösterildiği gibi karşılık gelen yaşlanma işlemiyle tavlama, kopma ömrü, çentik kopma ömrü ve kopma sünekliğinin bir kombinasyonunun en önemli olduğu alaşım 718 için optimum ısıl işlemdir. En yüksek oda sıcaklığı gerilme ve akma dayanımları da bu işlemle ilişkilidir. Buna ek olarak, geliştirilen ince taneler sayesinde en yüksek yorulma dayanımını üretir.

1900 ° -1950 ° Tav ve Yaş Yukarıda gösterildiği gibi karşılık gelen yaşlanma işlemiyle 1900 ° -1950 ° tavlama, ağır bölümlerde, darbe mukavemeti ve düşük sıcaklıkta en iyi enine sünekliği ürettiği için gerilme sınırlamalı uygulamalarda tercih edilen muameledir. çentik çekme dayanımı. Bununla birlikte, bu tedavinin stres rüptüründe çentik kırılganlığı oluşturma eğilimi vardır.

Cıvatalama

INCONEL alaşımı 718, geniş bir sıcaklık aralığında mükemmel mekanik özellikleri üstün oksidasyon ve korozyon direnciyle birleştirir. Bu özellikler nedeniyle, değişken çevresel koşullar altında üstün performansın gerekli olduğu birçok bağlantı elemanı uygulaması için belirtilmiştir.

INCONEL alaşım 718 iki şekilde güçlendirilebilir:

(1) çözelti muamelesi ve yaş sertleştirme ile veya (2) sadece soğuk çalışma ve yaş sertleştirme ile.

Cıvatalama uygulamaları için alaşım 718'in kullanımı, Kod Davası 1993'e göre ASME Kodunun Bölüm I ve Bölüm VIII, Bölüm I altında ele alınmaktadır.

metâlografi

INCONEL alaşımı 718, yaşla sertleştirilebilen östenitik bir malzemedir. Mukavemet büyük ölçüde ısıl işlem sırasında bir gama prime fazının çökelmesine bağlıdır.

Bu alaşım ile geliştirme çabasının büyük bir kısmı, optimum özellikler üretmek için uygun ısıl işlemlerin oluşturulmasıyla ilgilidir. Bu ısıl işlemler ve amaçlandıkları uygulamalar Mekanik Özellikler bölümünde açıklanmaktadır.

Alaşımın (718), özellikle ısıl işlemin etkileri ile ilgili mikro yapısı, kapsamlı bir şekilde incelenmiş ve rapor edilmiştir. Çeşitli ısıl işlemler ve diğer metalurjik araştırmalar tarafından geliştirilen çeşitli aşamalar hakkında ayrıntılı tartışmalar için literatüre başvurulmalıdır.

Korozyon direnci

INCONEL alaşım 718 birçok medyaya karşı mükemmel korozyon direncine sahiptir. Diğer nikel-krom alaşımlarına benzer olan bu direnç, bileşiminin bir fonksiyonudur. Nikel, kuvvetli oksitleyici dışındaki pek çok inorganik ve organik bileşikte, geniş asitlik ve alkalinite aralıkları boyunca korozyon direncine katkıda bulunur. Klorür-iyon stres-korozyon çatlağıyla mücadelede de yararlıdır. Krom, ortamları ve sülfür bileşiklerini oksitleyerek saldırıya dayanma yeteneği kazandırır. Molibden birçok ortamda çukurluğa karşı dirence katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Isıtma ve Paklama

INCONEL alaşımı 718 ısıtıldığında hem fırını hem de ısıtılan malzemeyi doğru sıcaklıklarda tutmak için özen gösterilmelidir.

Isıtma için kullanılan yakıtlar sülfürde çok düşük olmalıdır. Alaşım, fırına şarj edildiğinde kesinlikle temiz olmalı ve tüm yağ, boya, gres ve mağaza toprağından arındırılmış olmalıdır.

Dövme veya açık tavlama için fırın atmosferi, en az% 2 karbon monoksit içeren hafifçe azalmalıdır. Hava sızmasını önlemek için fırında hafif bir pozitif basınç sağlanmalıdır.

Alaşım 718 indirgeyici bir atmosferde ısıtıldığında, malzemenin yüzeyinde ince, yapışkan yeşil-siyah bir oksit filmi bırakılacaktır. Oksitleyici atmosferlerde, çıkarılması çok zor olan ağır siyah bir skala oluşur. Isıtmada her önlem alınmalı, böylece sadece yeşil-siyah film oluşmalıdır.

Sıcak Şekillendirme

Mukavemeti nedeniyle, INCONEL alaşımı 718, sıcak şekillendirme sırasında deformasyona çoğu malzemeden daha dayanıklıdır. Nispi direnci,% 20 azalma ile rulo boşluğunda geliştirilen basınçlarla gösterilir. Yeterince güçlü bir ekipman kullanılırsa kolayca sıcak işlenir.

Sıcak şekillendirme, 1650 ° -2050 ° F sıcaklık aralığında gerçekleştirilir. Son işlemde, metal, kademeli olarak azalan bir sıcaklıkta eşit şekilde çalışmalı ve 1650 ° -1750 ° F aralığında bir miktar ışık azalması ile bitirilmelidir. Bu prosedür, malzeme tavlandığında ve eskimişken gerilme kırılma uygulamalarında çentik sünekliğini sağlamak için gereklidir. (Aşağıya bakınız). Sıcak çalışma için ısıtmada, malzeme sıcaklığa getirilmeli, homojenliği sağlamak için kısa bir süre bekletilmeli ve geri çekilmelidir.

Dubleks tane yapısından kaçınmak için INCONEL alaşım 718'e tekdüze indirimler verilmelidir. Açık kalıp işleri için minimum% 20 ve kapalı kalıp işleri için minimum% 10 nihai indirimler kullanılmalıdır. Parçalar genellikle söndürülmüş su yerine sıcak çalışma sıcaklığından hava ile soğutulmalıdır.

Çalışma nedeniyle ısı birikmesi ile metalin aşırı ısınmasını önlemek için özen gösterilmelidir. Ayrıca, herhangi bir kısım 1650 ° F'nin altına soğuduğunda parça yeniden ısıtılmalıdır. Ön ısıtma araçları ve 500 ° F'ye kadar kalıplar önerilir. İş parçasının yüzeyinde oluşan herhangi bir kopma bir kerede çıkarılmalıdır.

Soğuk şekillendirme

INCONEL alaşımı 718, çelik ve paslanmaz çelik için kullanılan standart prosedürlerle soğuk şekillendirilebilir.

Süper Plastik Şekillendirme

Süper plastik şekillendirme işlemi için özel olarak tasarlanmış özel bir alaşım 718 sınıfı Special Metals tarafından üretilmektedir. INCONEL alaşımı 718SPF olarak adlandırılan bu alaşım, 914 mm'ye kadar olan genişliklerde 0,02 ila 0,08 inç (0,5 ila 2,0 mm) kalınlıklarda tavlanmış sac olarak mevcuttur. SAE AMS 5950 spesifikasyonu, alaşımın gereksinimlerini tanımlamak için geliştirilmiştir.

Mevcut ürünler ve teknik özellikler

INCONEL alaşımı 718, UNS N07718, UNS N07719 ve Werkstoff Nr. 2,4668. Petrol ve gaz servisi için NACE MR-01-75'te listelenmiştir. Alaşım 718 boru olarak mevcuttur,

boru, yuvarlak çubuk, düz çubuk, dövme, altıgen, tel ve ekstrüde bölüm.

Çubuk, Çubuk ve Dövme Stoku - ASTM B 637, ASME SB 637, SAE AMS 5662, SAE AMS 5663, SAE AMS 5664, SAE AMS 5832, SAE AMS 5914, SAE AMS 5962, ASME Kod Kılıfı 1993, ASME Kod Kılıfı 2206, ASME Kod Durum 2222, AECMA PrEN 2404, AECMA PrEN 2405, AECMA PrEN 2952, AECMA PrEN 2961, AECMA PrEN 3219, AECMA PrEN 3666, ISO 9723, ISO 9724, ISO 9725, DIN 17752-17754

Boru ve Tüp - SAE AMS 5589, SAE AMS 5590, ASME Kod Kılıfı N-253, DIN 17751


Ürün boyutu aralığı
Çapı: 100mm - 600mm
Uzunluk: istek üzerine

Üretim süreci

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

Bunların İçinde Olabilirsiniz