Dövme Nikel Bakır Alaşımlı Monel 400 Yuvarlak Bar Yuvarlak / Kare Shape Yüksek Çekme

Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: VANFORGE
Sertifika: ISO9001, ISO10012, ISO14001, OHSAS18001, ABS, BV, DNV, Lloyd, NK
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 500 kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: İhracat için denize uygun paket
Teslim süresi: 60 gün
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Ayda 50 metrik ton

Detay Bilgi

Malzeme: Monel 400 İşlem: Açık dövme die
Tedavi: Tavlanmış Yüzey: Soyulmuş
şekil: yuvarlak, kare Uzunluğu: Talep üzerine boyuna kesme
Vurgulamak:

alaşım 825 yuvarlak çubuk

,

inconel 600 yuvarlak çubuk

Ürün Açıklaması

Dövme nikel bakır alaşımlı Monel 400 yuvarlak çubuk

MONEL® nikel-bakır alaşımı 400 (UNS N04400 / W.Nr. 2.4360 ve 2.4361), yalnızca soğuk işlemeyle sertleştirilebilen katı bir çözelti alaşımıdır. Geniş bir sıcaklık aralığında yüksek mukavemet ve tokluğa ve birçok aşındırıcı ortama karşı mükemmel dirence sahiptir.

Alaşım 400, özellikle denizcilik ve kimyasal işleme olmak üzere birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Tipik uygulamalar vanalar ve pompalardır; pompa ve pervane şaftları; denizcilik armatürleri ve bağlantı elemanları; elektrikli ve elektronik bileşenler; yaylar; kimyasal işlem ekipmanları; benzin ve tatlı su depoları; ham petrol fotoğrafları, işlem gemileri ve borular; kazan besleme suyu ısıtıcıları ve diğer ısı eşanjörleri; ve hava alma ısıtıcılar.

Kimyasal bileşim, %

Nikel (artı Kobalt) ........................................... ........ 63.0 dk.

Karbon................................................. ......................... 0,3 maks.

Manganez ............................................. .................. 2.0 maks.

Demir................................................. ............................ 2.5 2.5 maks.

Kükürt ............................................... ....................... 0.024 maks.

Silikon ............................................... .......................... 0.5 0.5

Bakır ............................................. .................... 28.0 - 34.0

Çekme Özellikleri ve Sertlik

MONEL alaşımı 400 sıfır altı sıcaklıklarda mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. Mukavemet ve sertlik sadece hafif süneklik veya darbe direncinde bozulma ile artar. Alaşım, sıvı hidrojen sıcaklığına soğutulduğunda bile sünek-kırılgan bir geçiş yapmaz. Bu, artan güçlerine rağmen düşük sıcaklıklarda kırılgan olan birçok demir malzemenin aksine belirgindir. Tablo 6, düşük sıcaklıklarda alaşımın mekanik özelliklerini göstermektedir.

Sürünme ve Yırtılma Özellikleri

MONEL nikel-bakır alaşımı 400, oksitleyici ortamlarda 1000 ° F'ye kadar olan sıcaklıklarda yararlıdır. Alaşım azaltıcı bir ortamda ise daha yüksek sıcaklıklar kullanılabilir.

Mikroyapı

MONEL alaşımı 400 katı çözelti ikili bir alaşımdır. Nikel ve bakır tüm oranlarda karşılıklı olarak çözünür olduğundan, tek fazlı bir alaşımdır. 3.534 A kafes parametresiyle yüz merkezli kübik kafes yapısına sahiptir.

Kesilmemiş durumda, cilalanmış bir MONEL alaşımı 400 örneği yalnızca rastgele dağılmış metalik olmayan inklüzyonlar sergileyecektir. Bunlar metal sülfitler veya silikatlardan oluşur. Bazı koşullar altında, grafit parçacıkları da mevcut olabilir.

Korozyon direnci

MONEL alaşımı 400, birçok indirgeme ortamı tarafından korozyona direnç gösterir. Ayrıca, oksitleyici ortamın saldırısına yüksek bakır alaşımlarından daha fazla direnç gösterir. Bu çok yönlülük, alaşımı 400'ü çeşitli ortamlarda kullanıma uygun hale getirir.

Alaşım 400 deniz uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Alaşım 400 ürünlerinin akan deniz suyunda çok düşük korozyon oranları sergilerken, durgun koşulların çatlak ve oyuklaşma korozyonuna neden olduğu gösterilmiştir. Alaşımlı 400 ayrıca, çoğu tatlı ve endüstriyel sularda stres korozyon çatlağına ve oyulmaya karşı dirençlidir.

MONEL alaşımı 400, kaynama noktasına kadar tüm konsantrasyonlarda hidroflorik aside olağanüstü direnç sunar. Belki de yaygın olarak kullanılan tüm mühendislik alaşımlarının en dirençli olanıdır. Alaşım 400 ayrıca indirgeyici koşullar altında birçok sülfürik ve hidroklorik asit formuna da dirençlidir.

Çalışma talimatları

MONEL alaşımı 400 kolayca birleştirilebilir ve imal edilebilir. Tarafından

Sıcak veya soğuk iş miktarının ve

uygun ısıl işlemlerin seçimi, bitmiş

imalatlar oldukça geniş bir aralıkta üretilebilir

Mekanik özellikler.

Isıtma ve Turşu

Materyal, indirgeyici bir atmosferde ısıtıldığında ve soğutulduğunda veya bir alkol-su çözeltisinde söndürüldüğü zaman renk solma ve renk solması olmadan kalacaktır. Soğutma oranının önemli bir etkisi olmayacaktır. Alaşım 400, ısıtma sonrası havada soğumaya bırakıldığı takdirde yapışkan bir oksit filmi oluşturacaktır.

Hem soğuk hem de sıcak işlemden geçirilmiş MONEL alaşımı 400, optimum güç ve süneklik kombinasyonunu geliştirmek ve sonraki işleme sırasında bozulmayı en aza indirmek için ısıl işlem gerektirir.

Soğuk işlenmiş malzemenin gerilme dengelemesi, diğer özellikler üzerinde belirgin etkiler olmadan% 0,00 ofset verim gücünde bir artışa neden olur. Gerilme dengeleme, 575 ° F bir sıcaklıkta yaklaşık 3 saat tutularak yapılır.

Gerilim azaltma, yeniden kristalize edilmiş bir tane yapısı oluşturmadan stresi azaltır. Bu işlem, metal çıkarıldıktan sonra minimum “yürüme” veya bozulma elde etmek için önerilir. 1000 ila 1050 ° F'de 1 ila 2 saat ısıtma, sıcak veya soğuk işlenmiş ürünlerdeki suşları hafifletir. Gerilim azaltma (1000 ° -1200 ° F / 1 saat, ardından yavaş soğutma), bazı ortamlarda stres korozyon çatlağına karşı önlem olarak şiddetle tavsiye edilir. Şekil 13'te gösterildiği gibi, gerilmeyi hafifletmek gerilme mukavemetini, akma dayanımını ve sertliği azaltır ve uzamayı hafifçe arttırır.

Tavlama, işle sertleşmiş malzemeyi tamamen yumuşatabilir. Gereken zaman ve sıcaklık önceki soğuk iş miktarına bağlıdır. Genel olarak, alaşımlı 400, 2-10 dakika süreyle 1600 ° ila 1800 ° F'de tutularak açık ısıtma yöntemiyle tavlanır, oysa kutu tavlama, sıcaklıkta 1-3 saat boyunca 1400 ° ila 1500 ° F'de en tatmin edici şekilde yapılır.

Tahıl büyümesi, malzeme tavlama sıcaklığı aralığının üst kısmında ısıtıldığında meydana gelir.

Turşu, MONEL alaşım 400'de parlak, temiz yüzeyler üretebilir.

Sıcak Şekillendirme.

Sıcak deformasyona karşı direnci açısından, MONEL alaşımı 400 birçok çelikten daha yumuşaktır. Bu nedenle, hemen hemen her şekilde sıcak şekillendirilebilir.

Sıcak şekillendirme sırasında uygun sıcaklığın kullanılması önemlidir. Sıcak şekillendirme sıcaklığı aralığı 1200 ° F ila 2150 ° F'dir. Ağır indirimler için önerilen metal sıcaklığı 1700 ° ila 2150 ° F'dir. Işık azaltımı 1200 ° F'ye düşürülebilir. Düşük sıcaklıklarda çalışmak daha yüksek mekanik özellikler ve daha küçük tane büyüklüğü sağlar.

Sıcak çalışma sıcaklıklarında uzun süre ıslatılması zararlıdır. İşlem sırasında bir gecikme olursa, fırın 1900 ° F'ye geri kesilmeli ve işlemler sürdürülene kadar sıcaklığa getirilmemelidir. Hiçbir durumda alaşım 2150 ° F'nin üzerinde ısıtılmamalıdır; kalıcı hasar meydana gelebilir.

Ağır dövme, metalin işten aşırı ısınmasına neden olacak kadar hızlı yapılmamalıdır. Optik bir pirometrenin kullanılması tavsiye edilir.

Sıcak bükme işlemlerinde metal fırından çıkarıldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede çalışılmalıdır.

Ön ısıtma aletleri ve yaklaşık 500 ° F'ye kadar ölür, çalışırken malzemenin soğumasını önlemeye yardımcı olur.

Dövme, sıcak işlenmiş parçalar için bazı spesifikasyonların gereksinimlerini karşılamak için kontrollü bir dövme prosedürü gereklidir. İstenen özelliklerin geliştirilmesi için hem azaltma miktarı hem de bitirme sıcaklığı kontrol edilmelidir.

Bu özelliklere göre dövme üretmeye yönelik bir prosedür, son yeniden ısıtmayı takiben% 30-35 oranında bir azalma elde etmekten ibarettir.

Bu, aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir:

1. Yeniden ısıtın.

2. Nihai şekilden yaklaşık% 5 daha büyük alana sahip bir bölüm oluşturun (en az% 25 azalma yapın).

3. 1300 ° F'ye soğutun.

4. Boyuta getirin (% 5 azalma).

Bazı askeri şartnamelerde açıklandığı gibi, yüksek gerilimli dövmeler, son tekrar ısıtmanın ardından en az% 30-35 oranında azalma gerektirir. Bu, aşağıdaki şekilde alınır:

1. Yeniden ısıtın.

2. Nihai şekilden yaklaşık% 25 daha büyük bir alana sahip olan bir bölüm oluşturun (yaklaşık% 5 azalma alır).

3. 1300 ° F'ye soğutun.

4. Boyuta getirin (% 25 azalma).

Son yeniden ısıtma için 2000 ° F'lik bir sıcaklık kullanılarak ve son yeniden ısıtma işleminden sonra alınan azalma miktarının arttırılmasıyla tahıl iyileştirme elde edilir.

Soğuk şekillendirme.

MONEL alaşımı 400, neredeyse tüm soğuk üretim yöntemlerine uyarlanabilir.

talaşlı

Alaşım 400, genellikle endüstri tarafından kullanılan tezgahlarla tatmin edici oranlarda işlenebilir. En iyi alet malzemeleri ve tasarımları, hızları, soğutucular ve diğer faktörler “İşleme” Özel Metaller yayınında tartışılmaktadır. Genel olarak, en iyi işlenebilirlik ve en pürüzsüz bir yüzey için, soğuk çekilmiş veya soğuk çekilmiş, gerginliği giderilmiş malzeme önerilir. MONEL alaşım R-405, MONEL alaşım 400'ün serbest işleme versiyonudur.

Mevcut ürünler ve özellikler

MONEL alaşımı 400, UNS N04400 ve Werkstoff Nr olarak belirlenmiştir. 2.4360 ve 2.4361. Petrol ve gaz hizmeti için NACE MR-01-75'te listelenmiştir. Alloy 400, boru, tüp, levha, yuvarlak çubuk, yassı çubuk, dövme, altıgen ve tel dahil olmak üzere çok çeşitli standart değirmen formlarında döşenmiştir. Popüler formlar ve boyutlar stoktan temin edilebilir; dönüştürücülerden birçok özel ürün elde edilebilir.

MONEL alaşımı 400, ASME Kazan ve Basınçlı Kaplar Kanunu tarafından bir yapı malzemesi olarak onaylanmıştır. Bölüm III yapımı için 800 ° F'ye kadar izin verilen gerilmeler, Bölüm VIII Bölüm 1 yapımı için 900 ° F ve Bölüm VIII Bölüm 2 yapımı için 800 ° F'ye kadar ASME Bölüm II, Bölüm D Tablo 1B ve 2B'de yer almaktadır.

Çubuk, Çubuk ve Dövülerek - BS3075NA13 (Tel), BS3076NA13 (Çubuk), ASTM B 164 (Çubuk, Çubuk ve Tel), ASTM B 564 (Dövülerek), ASME SB 164 (Çubuk, Çubuk ve Tel), ASME SB 564 (Dövülerek), AECMA PrEN 2305 (Perçinler İçin Tel), SAE AMS 4675 (Çubuklar ve Dövülerek), SAE AMS 4730 (Tel), SAE AMS 4731 (Tel ve Şerit), DIN 17752 (Çubuk ve Çubuk), DIN 17753 ( Tel), DIN 17754 (Dövülerek), VdTÜV 263 (Sac, Levha, Çubuk ve Boru), QQ-N-281 (Levha, Levha, Şerit, Çubuk, Çubuk, Tel ve Dövülerek)

Boru ve Tüp - BS3074NA13 (Tüp), ASTM B 163 (Kondenser ve Isı Eşanjörü Tüpü), ASTM B 165 (Dikişsiz Boru ve Tüp), ASTM B 725 (Kaynaklı Boru), ASTM B 730 (Kaynaklı Boru), ASTM B 751 ( Kaynaklı Boru), ASTM B 775 (Kaynaklı Boru), ASTM B 829 (Dikişsiz Boru ve Boru), ASME SB 163 (Kondenser ve Isı Eşanjör Boruları), ASME SB 165 (Dikişsiz Boru ve Tüp), ASME SB 725 (Kaynaklı Boru) , ASME SB 730 (Kaynaklı Boru), ASME SB 751 (Dikişsiz ve Kaynaklı Boru), ASME SB 775 (Dikişsiz ve Kaynaklı Boru), ASME SB 829 (Dikişsiz Boru ve Tüp), SAE AMS 4574 (Dikişsiz Boru), DIN 17751 ( Boru ve Boru), VdTÜV 263 (Çubuk ve Boru),


Ürün boyut aralığı
Çap: 100mm - 600mm
Uzunluk: istek üzerine

Üretim süreci

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

Bunların İçinde Olabilirsiniz